Викривлення хребта. Сколіоз. Кіфоз.
Сколіоз хребта — це складна деформація хребта, яка характеризується бічним викривленням хребта в площині спини і скручуючим (торсіонним) обертанням хребта навколо власної осі.
Сколіоз зараховується до деформацій періоду зростання. Він починається і погіршується (прогресує) в юності, під час посиленого росту тіла (стрибки росту). Приблизно у 80% всіх випадків причина виникнення викривлень невідома. Ці сколиози називають ідіопатичними, (що в перекладі з грецької означає «невідомої причини»). Такий сколіоз зустрічається у дівчаток у приблизно 4-7 разів частіше, ніж у хлопчиків. Ідіопатичний сколіоз виникає в основному в фазі прискореного росту скелета. 20% сколіозів, що залишилися, виникають внаслідок вроджених деформацій хребців, захворювань нервово-м'язової системи, захворювання сполучних тканин, обміну речовин кісток, після травм і ампутацій внаслідок нещасних випадків або операцій з видалення злоякісних пухлин, а також видалення злоякісних пухлин. ;серце або через виражену різницю довжини ніг.
Види сколіозу:
- Торакальний сколіоз — викривлення тільки в грудному відділі хребта;
- Люмбальний сколіоз — викривлення тільки в поперековому відділі хребта;
- Тораколюмбальний сколіоз — одне викривлення в зоні грудопоперекового переходу;
- Комбінований сколіоз— подвійне S-подібне або С&ndas; образне викривлення.
Фактори ризику
- Неправильне харчування, слабкий фізичний розвиток;
- Різна розвиненість м'язів, причому це може бути обумовлено якимсь захворюванням (односторонній параліч, ревматичними захворюваннями і т.д.). При цьому може порушуватися рівномірна тяга м'язів, що призводить до більшого викривлення;
- Неправильне положення тіла, через професійну діяльність людини, при якій він постійно прибуває в одній позі (робота за столом, з постійно нахиленою головою, просто неправильна поза на стільці, звична неправильна. д.);
- Неправильне положення тіла, через фізіологічні особливості людини (плоскостопи, різна довжина ніг, косоокість або короткозорість через які людина змушена приймати неправильну позу при роботі);
- Травми (переломи хребта);
- Рахіт, поліомієліт, туберкульоз, плеврит, радикуліт та інші захворювання.
Вищеперелічені фактори вважаються найпоширенішими, але не є основними, так як версій про причину виникнення сколіотичної деформації багато, відповідно і пропонуються методів лікування сколіозу. />
Кінезітерапія є ефективною при лікуванні сколіозів, корекції різних порушень постави, а також дозволяє отримати позитивну динаміку при нетривалому періоді лікування.
Кіфоз хребта
Кіфоз — це викривлення хребта в верхній частині спини з можливим утворенням горба. Найчастіше таке викривлення виникає в грудному відділі, відповідно найбільше.
поширений кіфоз грудного відділу хребта
ка. При цій хворобі хребет набуває неправильної форми, через що постава виглядає сутулою або зігнутою. Найчастіше це захворювання спостерігається у хлопчиків у віці 11-15 років, тобто. в період інтенсивного зростання.
Види та причини появи кіфозу
Поставний (постуральний) кіфоз – також називають «круглою спиною». Цей вид захворювання – результат слабкої постави. Найчастіше він зустрічається у представників чоловічої статі в віці до 30 років. «Сидячий» спосіб життя і постійна сутулість призводять до того, що формується нахил вперед.
Дорзальний юнацький кіфоз (хвороба Шейєрмана-Мау) – в цьому випадку змінюється форма декількох хребців, вони набувають форми клина, їх передня частина звужується. В результаті виходить кіфоз в грудному відділі хребта. Остаточної думки про причини появи цієї хвороби досі, ні, найбільш визнаною є генетична теорія.
Вроджений кіфоз – назва говорить сама за себе, людина вже народжується з таким недоліком, наприклад – з не повністю сформованим хребетним стовпом, що часто призводить до патологічного захворювання. При цьому кіфози крайніх ступенів – часта причина паралічу нижньої частини тіла, особливо в результаті інфекції або травми. Саме з цим видом захворювання пов'язані ряд розладів сечовипускання. Слід зазначити, що консервативне лікування такого виду кіфозу часто виявляється марним, а єдино можливим ефективним варіантом залишається хірургічне втручання.
Як самому полегшити дискомфорт і болі при викривленні хребта?
Для зменшення болю через викривлення хребта в домашніх умовах Ви завжди можете провести комплекс знеболювальної гімнастики. Вправи комплексу докладно описані на сторінці за посиланням «Знеболювальна гімнастика» >.
Лікування при викривленні хребта (сколіоз, кіфоз)
Кінезітерапія є ефективною при лікуванні сколіозу, кіфозу, корекції різних порушень постави, а також дозволяє отримати позитивну динаміку при нетривалому періоді лікування.
За допомогою кінезітерапії:
- знімається напруга м'язів;
- підвищується сила та еластичність;
- відбувається відновлення симетрії в м'язових групах;
- усуваються функціональні скорочення кінцівки;
- зміцнюється м'язово-зв'язувальний апарат стоп;
- відбувається навчання навичкам правильної постави;
- коригується хода і удосконалюється координація;
- навчаємо коригуючу гімнастику;
- привчаємо до контрастного загартовування.
Виправлення викривлення хребта в Одесі, Сумах, Вінниці без ліків
Якщо Вам або Вашим близьким необхідне лікування викривлення хребта в одному з міст, mdash; Одеса, Вінниця, Суми — рекомендуємо наші фахівці завжди раді Вам допомогти. Звернувшись в Український центр кінезітерапії Ви отримаєте вичерпну консультацію про стадію захворювання та варіанти її лікування без ліків. Ви завжди можете записатися на консультацію по телефону і можете бути впевненими в уважному відношенні і відсутності черг. Наші лікарі ніколи не стануть нав'язувати дорогі комплекси ліків і розроблять індивідуальний комплекс фізичних вправ, враховуючи стадію хвороби та загальний фізичний стан пацієнта. Звертайтеся за консультацією — ми завжди Вам допоможемо!
Лікування захворювань хребта методом кінезітерапії</ a> |
|
Гострий біль у спині |
Остеохондроз хребта |
Куля хребетних дисків |
Хвороба Бехтерєва |