Майбутніх мам
Вам напевно неодноразово доводилося зустрічати вагітних дівчат, які ходять повільно, важко перевалюючись, часто – тримаючись за спину. У ніх просто на особі написано, як ним важко, як у ніх болить спина!
Під час вагітності хребет відчуває небувале навантаження! Адже матка росте, живіт збільшується і через це зміщується центр тяжкості, порушується рівновага і Вам доводиться напружувати м'язи спини, відводити назад плечі, згинати шию для того, щоб просто не впасти! Звідси і болі в спині при вагітності. Крім того, черевні м'язи також відіграють важливу роль у підтримці хребта, а вони під час вагітності слабшають, проявляється слабкість зв'язкового апарату, що допомагає підтримувати хребет. звідси і болі. А тут ще крижові суглоби, які до вагітності були нерухомі, під дією гормону релаксину починають розслаблятися (це потрібно, щоб дитина легше пройшла через родові шляхи) і гірше підтримують спину.
Всупереч поширеній думці, болі в спині під час вагітності можуть виникати на різних термінах. У деяких жінок, особливо у тих, чия робота зобов'язує їх до сидіння і малорухливості, болі можуть виникнути на ранніх термінах, навіть в самому початку вагітності. У деяких деяких навпаки болі виникають після п'ятого місяця, ближче до кінця вагітності, коли вага плода і розміри живота істотно збільшуються.
Для багатьох жінок, які мають відповідну схильність, вкрай важливо знизити до мінімального ризик появи розширених вен, розтяжок на шкірі живота, стегон і грудей; позбутися болю в попереку, полегшити роботу кишечника.
Кінезітерапія в Одесі для майбутніх мам
- Підготовка до вагітності (зміцнення м'язово-зв'язувального корсета, поліпшення кровопостачання органів малого тазу, профілактика дисфункції яєчників та варикозної хвороби).
- Навчання гімнастиці для майбутніх Мам
- Відновлення після пологів (зміцнення м'язів преса, лікування поперекових болів, профілактика опущень тазових органів та аноректальних кровотеч, корекція ваги).
Під час вагітності організм жінки працює подвійно напружено: стан плоду знаходиться в прямій залежності від фізичного і психічного самопочуття майбутньої мами. Виконуючи з дня невеликі серії вправ, з заданим числом повторень, жінка допомагає організму впоратися з подвійним навантаженням. Подібна турбота про себе якісно покращує функції дихальної системи і активізує роботу серця і судин, забезпечує доставку необхідних поживних речовин і кисню для росту і розвитку майбутнього малюка, своєчасно видаляє вуглекислоту і продукт.
Ще одна важлива умова благополучного перебігу пологів – зміцнення тих м'язових груп, які будуть активно задіяні. А тренування на чергування періодів напруги з наступною за повноцінною релаксацією дасть додаткову впевненість жінці в пологах, і вона краще впоратися з цим у бік. /p>
Як самому полегшити біль і дискомфорт при вагітності?
Для зменшення болю і дискомфорту при вагітності в домашніх умовах Ви завжди можете провести комплекс знеболювальної гімнастики. Вправи комплексу докладно описані на сторінці за посиланням «Знеболювальна гімнастика» >.
Після пологів важко скинути зайві кілограми: адже мама, що годує, не може сидіти на дієті заради зменшення об'єму талії, т.к. повинна добре і різноманітно харчуватися. Тому навчитися спалювати зайві калорії радимо до пологів – шляхом виконання гімнастики.
Помилкова думка, що молода мама перестає собі належати з моменту народження дитини. Насправді це відбувається набагато раніше
Всерйоз задуматися про здоров'я майбутнього малюка необхідно з перших днів вагітності, а ще розумніше – готуючись до неї!